Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g
Mahe sarapuupähkel 150g

Mahe sarapuupähkel 150g

Päritolumaa: Türgi

Maaletooja:  Rhumveld Baltic

Parim enne:  18.04.2021

RH-7002
Laos
2,40 €

 

Sarapuupähel on kui väikene energiapomm sinu kehale, 100 g puhastatud pähkleid annab 600–660 kcal. Pähklitest saab nii vesilahustuvaid ehk mitmesuguseid B-vitamiine kui rasvlahustuvaid ehk E-vitamiine. Mikroelementidest saab pähklitest kaaliumi, fosforit, kaltsiumi, magneesiumi, rauda ja vaske.

Sarapuupähkel ehk metsapähkel: üks kasulikemaid vitamiine, mida sarapuupähkel sisaldab on E-vitamiin, mis on vajalik juustele ja nahale,südametegevuse tugevdamiseks. E-vitamiin kaitseb organismi ka  aneemia (kehvveresus) ja vähi tekkimise eest. Sarapuupähklid sisaldavad rohkesti foolhapet, mis on kasulik kasvavatele väikelastele ja täiskasvanutele. See mängib olulist rolli punaste vereliblede tootmisel, mis on vajalik organismi varustamisel hapnikuga. Pähklid sisaldavad ka B-grupi vitamiine. B rühma vitamiinidest sisaldavad sarapuupähklid tiamiini (B1). Tiamiin on tuntud kui optimismivitamiin. Selle vitamiini vaegus põhjustab väsimust, isupuudust ja nendest tulenevaid haigusi. Tiamiini päevane vajadus on 0,5 mg 1000 omastatud kalori kohta. Niisiis vajavad naised ööpäevas 1-1,1 mg, raseduse ajal 1,5 mg ning rinnaga toitmise ajal 1,6 mg tiamiini. Mehed vajavad seda olenevalt energiatarbimisest 1,2-1,5 mg.

Sarapuupähklid sisaldavad ka koliini (B4). Igapäevane koliinivajadus on 3-4 g. Pidevalt stressi all kannatavad isikud peaksid aju ja närvisüsteemi töövõime tagamiseks seda annust kahekordistama. Koliin aktiviseerib aju tööd. Koliini on vaja rasvade omastamiseks, maksa ja sapipõie normaalseks funktsioneerimiseks, vere kolesteroolitaseme alandamiseks, keskendumisvõime parandamiseks, südametegevuse stimuleerimiseks, närvisüsteemi stabiliseerimiseks ja vananemise pidurdamiseks. Need pähklid sisaldavad ka mitmeid mineraalaineid. Sisaldab suhteliselt enam rauda, magneesiumi ja vaske.

Sellel tootel on Veterinaar- ja Toiduameti märgis: EE-ÖKO-02.

Lisainfo: http://et.wikipedia.org/wiki/Sarapuupähkel

Samas kategoorias on veel 16 toodet :

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka:

Product added to wishlist

Me kasutame küpsiseid. Kui vajutate „nõustun“, siis annate seega oma nõusoleku sihtotstarbeliste küpsiste juurutamiseks ja kasutamiseks.