• Soodus!
  • -10%

Mahe toorkakao pulber 150g

IN-785
Laos pole

Päritolumaa: Peruu

Parim enne: 23.05.2022

Toorkakao sisaldab üle 1200 aktiivse toitaine ning umbes 10% kakaost moodustavad antioksüdandid. Antioksüdantide kõrge sisalduse poolest on kakao võrreldamatu mistahes teise toiduainega. Antioksüdandid aitavad kindlustada kvaliteetsemat elu, reguleerides rakutasandil organismi normaalset tegevust.


4,90 €
4,41 €
Kogus
hetkel otsas


Kakao saadakse Lõuna-Ameerika troopilistest metsadest pärit kakaoviljast. Enamik selles sisalduvatest ühenditest on tundlikud kõrgete temperatuuride suhtes. Sel põhjusel säilitab toorkakao, mida ei kuumtöödelda, väärtuslikud toiteväärtused.

Kakao on suurepärane allikas: raua, magneesiumi, fosfori, kaltsiumi, tsingi, vase, mangaani ja seleeni poolest. Kõrge kaaliumisisaldus aitab säilitada piisavat vererõhku ja lihastoonust.

Kakaos sisalduv trüptofaan muundatakse meie keha üheks peamiseks neurotransmitteriks - serotoniiniks (sageli nimetatakse seda ka õnnehormooniks). Samal ajal võib kakao tänu sellistele ühenditele nagu teobromiin, kofeiin ja anandamiid olla stimuleeriva toimega, parandades samal ajal meeleolu.

Kakaos sisalduv fenüületüülamiin (PEA) aitab suurendada dopamiini taset kehas, mis võib tähendada paranenud fookust, erksust ja heaolu. Inimesed, kellel on probleeme õige veresuhkru taseme säilitamisega, saavad kasu ka kakao tarbimisest, kuna selles sisalduvad ühendid aitavad vähendada insuliiniresistentsust.

Kakao sobib suurepäraselt puuviljavahtude või smuutide, saiakeste ja magustoitude lisandiks. Seda ei tohiks termiliselt töödelda, kuna see mõjutab negatiivselt selles sisalduvaid väärtuslikke toitaineid.

IN-785

Eriviited

Samas kategoorias on veel 16 toodet