Hea pakkumine! Mahe assai (acai) pulber 500g Vaata suuremalt

Mahe assai (acai) pulber 500g

RH-A1

Päritolumaa: Kolumbia

Maaletooja:  Rhumveld Baltic

Parim enne:  12.12.2020

Assai on kaalulangetust soodustav toidulisand

Rohkem infot

Hoiatus: Viimane toode laos

40,05 €

-10%

44,50 €

Rohkem infot

Assai on euterpepalmi (eriti salat-euterpepalmi) vili.

Väike ümar mustjaslilla luuvili, mille ümbermõõt on umbes 25 mm, sarnaneb väliselt viinamarjaga, kuid on väiksem ja vähema viljalihaga. Vili kasvab 500–900-marjalistes kobarates. Igal aastal annab palm kaks saaki. Viljal on üks suur 7–10-millimeetrise läbimõõduga seeme. Küpse vilja kest on sügavlilla. Viljaliha on õhuke, umbes 1 mm paksune. See ümbritseb kogukat seemnekesta, milles on seeme, tilluke embrüo ja külluslikult endospermi ehk seemne toitainekudet. Seeme moodustab viljast ligikaudu 80%.

Väidetavad assai tervistavad omadused

Assaile omistatakse mitut tervistavat omadust. Näiteks väidetakse, et

Kõige parem viis assai antioksüdantväärtuse maksimaalseks omastamiseks on süüa neid marju värskelt nende looduslikus kasvukohas või juua nendest valmistatud mahla, mis on äsja värsketest marjadest tehtud. Kui tarbida assaimarju vedela ekstraktina, on marjades sisalduvad toitained väga kontsentreeritud. Elades kliimas, kus salat-euterpepalmid ei kasva, on see ainus võimalus manustada marju värskelt ja kontsentreeritult.

Assai kui kaalulangetust soodustav toidulisand

Viimasel ajal on assaimarju turustatud kaalulangetust soodustava toidulisandina. Ettevõtted müüvad assaimarju tablettide, mahla, smuutide, jogurtite ja joogipulbrite kujul ning tervikviljana, olenevalt turustusriigi kaugusest värskelt või külmutatuna.

Kui assai osaleb kehakaalu langetamises, siis saab seda seletada ainevahetuse kiirenemisega, mida selle marja tarbimine esile kutsub. Seda põhjustab assais sisalduv antioksüdantide (ainete, mis ennetavad oksüdatiivset stressi ja rakkude kahjustumist) hulk, mis kiirendab rasvade lõhustumist, annab juurde energiat ja aitab võidelda väsimusega. Koosmõjus kiirendavad need toimed kaalulangetust, omamata samas kõrvalmõjusid, mida omistatakse tihti sünteetilistele kemikaalidele. Mitmed uurimused viitavad, et eduka kaalulangetuse võti on rohkelt antioksüdante sisaldava toidu söömises.

Assai vähendab küll isu ja kiirendab seedimist, aidates niiviisi kaloreid põletada, kuid nagu muudegi kaalulangetusdieetide puhul, sõltub tulemus sellest, kui palju inimene ise vaeva näeb. Kaal ei alane, kui toidulisandi tarvitamisega paralleelselt ei vähendata igapäevasest toidust saadavat kalorikogust ega suurendata füüsilist aktiivsust. Samuti pole mitte kõik assaitooted kontsentreeritud ja puhtad. Osa assaitoidulisandeid on madala kvaliteediga, sest nende turustajad üritavad lõigata tulu kõige pealt, millega saab seostada nimetust "assai".

Teisalt leidub ka assai kui kaalulangetusvahendi tõhususes kahtlejaid. USA mittetulundusorganisatsioon Quackwatch, mis on keskendunud tervisetoodetega seotud pettuste väljaselgitamisele, väidab, et assaimahlas sisaldub antioksüdante vaid keskmises koguses – vähem kui viinamarjasegumahlas, mustikamahlas või tumeda kirsi mahlas, kuid rohkem kui jõhvika-, apelsini- ja õunamahlas.

.

Päritolu:              

Acai (Euterpe oleracea) on hüüdnime saanud Brasiilaste elupuu.Brasiillastel assai (rahvusvahelise nimetusega açai) Ja see Lõuna –Ameerikast pärit väike tumelilla mari on muutumas üha kuulsamaks. Acai`d tarbivad regulaarselt Amazonia hõimud.Põliselanikud Caboclo,see tähendab "vase värvi nahaga isikut"   

See vilimoodustab nende toidumenüü põhiosa – kuni 42% kogu tarbitud toidu kaalust. Acai puu kasvab soistel aladel. Acai marjad kasvavad kobarates Amazonase vihmametsade euterpepalmide tippudes. Acai mari on tumelillat värvi vili, mis näeb välja nagu mustikas.

Töödeldud ja pulbristatud Acai marjade maitset kirjeldatakse sageli puuviljase punase veini maitsega,

millele on lisatud šokolaadi tükikesi.     

ACAI`S aminohapped:

Acai viljas leidub aminohapete kompleks koos mineraalainete tsingi, raua ja vasega, mis on olulised lihaste kokkutõmbumiseks ja taastumiseks.  Acai marjad on ülirikkad antioksüdantide, aminohapete, kiudainete, asendamatute rasvhapete, vitamiinide ja mineraalide poolest, mis muudavad acai täiuslikuks energiat andvaks puuviljaks. Acai marju peetakse antioksüdantsete omaduste tõttu üheks parimaks.                                              

Acai marjad sisaldavad palju antioksüdante antotsüaniinid, fenoolid,flavonoidid,proantotsüanidiinid,ksantoonid  19 aminohapet.

stigmasterooli ja beeta-sitosterooli. Acai marjade fütokemikaalid(taimedes sisalduvad looduslikud ühendid, mis tagavad taime kasvu, paljunemise, immuunvastuse,kaitse). Hõlmavad peamiselt

antotsüaniine ja proantotsüanidiine.

Acai'l on palju kasulike omadusi, kuna antioksüdandid kaitsevad meid

vabade radikaalide eest. Acai populaarsus tuleneb ennekõike selle antioksüdantide väga kõrgest

kontsentratsioonist.  

Acai`s leiduvad antioksüdandid antotsüaniinid pärssivad neuroinflammation,

aktiveerides sünaptilist signalisatsiooni ja parandades aju verevarustust.

Acai marjades leiduv antioksüdant antotsüaniin vähendab oksüdatiivset stressi ja põletikku.

Toetades sellega aju tervist. Parandades mälu.

Lühidalt, Antioksüdandid on molekulid, mis takistavad teiste molekulide oksüdeerumist.

Oksüdeerumisel tekivad vabad radikaalid, mis kahjustavad keha rakke muutes meid haigustele

vastuvõtlikuks. Antioksüdandid pidurdavad ja reguleerivad vabade radikaalide teket. Terves organismis valitseb antioksüdantide ja vabade radikaalide vahel tasakaal. Vabad radikaalid muutuvad ohtlikuks kui tasakaal on rikutud. Antioksüdandid katkestavad vabade radikaalide poolt alustatud ahelreaktsioone.

Kuna meie keha puutub kokku paljude toksiinidega ja see tekitab triljoneid

vabu radikaale, on oluline astuda samme vabade radikaalide mõju vähendamiseks kehas.

Acai on tunnistatud kui üks maailma kõrgemaid ORAC (hapniku radikaalse absorptsiooni

võimega) toite. ORAC on mõõtmine, kuidas antioksüdandid suudavad vabu radikaale

neutraliseerida. Mida suurem väärtus, seda paremini kasutab organism seda vabade radikaalide

vastu võitlemiseks.                                                                                                                                                      Värskel assail on see näitaja 100 g kohta 18 500, külmkuivatatud assail 161 400 orac ühikut.        Antioksüdantide rikka dieedi pidamine on esimene samm. Acaimarja pulbri tarbimine

on üks võimalikke viise vabade radikaalide kahjustuste ennetamiseks.

Acai's on antioksüdante kaks korda enam kui mustikates ja peaaegu kümme korda enam kui viinamarjades.10—30 korda rohkem kui punases veinis.

Acai marjas leiduvad antioksüdandid antotsüaniinid on suurepärased südame tervisele

 ACAI`S rasvhapped:                                    

Acai marjas sisalduvate monoküllastumata rasvhapete, kiudainete ja fütosteroolide kooslus, mis parandab ,vereringet ja ainevahetust.                                                                                                               Rasvhapete sisalduse poolest sarnaneb acai oliiviõliga. Eriti rikkalikult leidub viljas oomega-9-rasvhappeid, mis aitavad oomega-3-rasvhappeid sisaldaval kalaõlil läbistada rakumembraane. Koostöös muudavad need rasvhapped rakumembraanid läbilaskvamaks – hormoonid, virgatsained ja insuliini retseptorid saavad tõhusamalt talitleda. See on erakordselt tähtis, sest just kõrge insuliinitase toob kaasa põletikulisuse, mis on vananemise põhjuseks. 

Acai marjad on rikkad rasvhapete, eriti oleiin-, palmitiin- ja linoolhapete poolest.

Südamehaigused muutuvad maailmas üha enam probleemiks ja looduslike viiside

leidmine oma südame-veresoonkonna tervise hoidmiseks on suurepärane võimalus.

Assais olevad kiudained ja rasvad suurendavad "head" ja vähendavad "halba" kolesteroolitaset.                       Acai vähendab halva LDL kolesterooli sisaldust veres, sest acai mari sisaldab taimset sterooli mis takistab kolesterooli imendumist kehas.Lisaks on antotsüaniinid head ka kolesterooli oksüdeerumise ärahoidmisel. Kolesterool vere ringluses oksüdeerub, sõltumata sellest, kas teil on kõrge või madal tase, ta kleepub

arterite seinte külge, põhjustades nende ahenemist. Naastude kogunemine viib lõpuks kõrge vererõhuni, mis on muidugi ohtlik.

Kui väidetavalt acai osaleb kehakaalu langetamises, siis saab seda seletada ainevahetuse kiirenemisega, mida selle marja tarbimine esile kutsub. Seda põhjustab assais sisalduv antioksüdantide (ainete, mis ennetavad oksüdatiivset stressi ja rakkude kahjustumist) hulk, mis kiirendab rasvade lõhustumist, annab juurde energiat ja aitab võidelda väsimusega. Koosmõjus kiirendavad need toimed kaalulangetust, omamata samas kõrvalmõjusid, mida omistatakse tihti sünteetilistele kemikaalidele. Mitmed uurimused viitavad, et eduka kaalulangetamise võti on rohkelt antioksüdante sisaldava toidu söömises. Acai vähendab küll isu ja kiirendab seedimist, aidates niiviisi kaloreid põletada, kuid nagu muudegi kaalulangetus dieedi puhul, sõltub tulemus sellest, kui palju inimene ise vaeva näeb. Kaal ei alane, kui toidulisandi tarvitamisega paralleelselt ei vähendata igapäevasest toidust saadavat kalorikogust ega suurendada füüsilist aktiivsust.

•Acai marjades leiduv kiudaine soodustab seedimist.

Kiudained aitavad kõhukinnisust ära hoida või leevendada ning aitavad

tervislikku kardiovaskulaarsüsteemi.

•Acai`s on looduslikult palju asendamatuid rasvhappeid, mille

rasvhapete profiil on sarnane oliiviõliga. Seos asendamatute

rasvhapete ja südame tervise ning tervisliku närvisüsteemi vahel

on seotud.

•Acai marjad sisaldavad aminohappeid, mis aitavad edendada

lihaste jõudlust, energia tootmist, vastupidavust ja jõudu.

•Acai marjad sisaldavad sama palju C-vitamiini kui mustikad ja

on ka A-, B1-, B2-, B3- ja E-vitamiini allikas. Samuti on

see kaltsiumi, magneesiumi, tsingi ja vase allikas.

•Acai marjad toetavad teie immuunsüsteemi ja seedesüsteemi.

  • Antioksüdandid aitavad võidelda enneaegse vananemisega.
  • Acai vähendab rasvumist ja säilitab tervisliku jume, ennetab vähki.
  • Vere plasma antioksüdantide aktiivsuse suurenemisega, seerumi lipiidide profiilid
  • paranevad ja see aitab treenimisest põhjustatud lihaskahjustuse korral.

Acai marjade kasulikkusele mõeldes, pole raske mõista,

miks Acai marjad võivad olla teie tervisele kasulikud ja

aeglustada teie vananemisprotsessi.

https://et.wikipedia.org/wiki/Assai_(vili)

30 toodet samas kategoorias

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka: