Sipelgapuu koore tee 50g

KU-756
Laos pole

Päritolumaa: Eesti

Pakendaja: Kubja Ürt OÜ

Parim enne: 26.03.2023

Kubja Ürditalu on tuntuim kaubamärk Eesti ravim- ja maitsetaimeturul.

Kubja teesegud on pika teevalmistamiskogemuse ja heade taimede kombinatsioon.

Kubja ürdisegud kööki on hoolsalt komponeeritud segud, lisaainete ja maitsetugevdajateta.

4,00 €
Kogus
hetkel otsas


Sipelgapuu ka Lapatšo ja Pau d’Arco nimetus tuleb sellest, et kõik õõnsused tema okstes on asustatud sipelgatega. Selle taime tervendavaid omadusi teavad hästi Mehhiko ja Peruu põliselanikud, kes nimetavad seda „jumalikuks puuks“.

Selle koor on looduslik antibiootikum, mida kasutatakse rahvameditsiinis paljude nakkushaiguste korral. Sipelgapuu koor, mis on võetud selle puu koore sisemisest kihist, on antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega. Samuti on sellel immuunsust stimuleeriv efekt.Sipelgapuu koore põhiline toimaine on lapahool.

Lapahool takistab organismis mikroorganismide paljunemist ja kasvu. Koore viirusevastane aktiivsus on tingitud lapahooli võimest pidurdada fermentide tootmist, milleta viiruste paljunemine pole võimalik.

Sipelgapuu koor on aktiivne gripi-, herpesviiruse, ägeda respiratoorse viirusinfektsiooni jt. vastu.

Seentevastased omadused on seotud koores leiduva ksülodiiniga, mis koos lapahooliga pärsib paljude seeneliikude, sealhulgas ka tupeseente (Candida, Trichophyton) kasvu. Isegi sipelgapuu puit on erinevate seente mõjutustele äärmiselt vastupidav.

Sipelgapuu parasiidvastane toime väljendub selle võimes inhibeerida (takistada, pärssida) rakusiseste parasiitide paljunemist ja arengut.

Hoiab ära patogeensete algloomade invasiooni, luues parasiitidele ebasoodsa keskkonna.

Sipelgapuu koore kasutusalad

  • Respiratoorsed haigused (äge viirusinfektsioon, gripp, trahheiit, bronhiit)
  • Erinevad põletikulised protsessid
  • Urogenitaalsüsteemi haiguste ravi
  • Seenhaiguste ravi
  • Mädavillilised nahakahjustuste ravi

Sipelgapuu koore tee valmistamine

1 – 1,5 tl teepuru 200 ml vee kohta. Keeta 10 -15 minutit! Lasta 20 minutit tõmmata, kurnata. Pärmiseene raviks – päevane kogus 0,7 – 1 liiter. Soovitav on päevane kogus keeta korraga valmis ja panna termosesse. Juua soovitavalt tühjale maole. Vastunäidustus: raseduse korral. Mitte tarvitada üle 1 kuu! Tee tõstab pisut vererõhku.

KU-756

Eriviited

Samas kategoorias on veel 16 toodet