• Otsas

Seemnesegu Tervise Duett idandamisalusega

ID-541
Laos pole

Päritolumaa: Poola

Parim enne: 12.2023

Koostis 5g: Idandamiseks sobiv mahedamaitseline seemnesegu sisaldab lutserni ja ristikheinaseemneid.

Idandamisaluse suurus: 10 x 16 x 3 cm

4,98 €
Kogus
Läbimüüdud

Värsketes idandites leiduvad vitamiinid ning mineraalid on organismi poolt hästi omastatavad ning aitavad ennetada vitamiinivaegust. Lisaks sisaldavad idandid rohkelt kiudaineid, mis puhastavad organismi, aitavad normaliseerida kolesteroolitaset ning soodustavad seedimist.
Idandamisel suureneb viitaminide hulk. Tekib C-vitamiin, mida kuivas seemnes peaaegu polegi. Oluliselt suureneb B-rühma vitamiinide kogus. Vitamiini B2, mille vähesusest on tingitud inimese energiapuudus, tuleb juurde neli korda. Mitmekordistub E-vitamiini sisaldus. Idanditest saab kaaliumi, magneesiumi, rauda jm mineraalaineid. Idandid on kiudainerikkad, mistõttu puhastavad organismi ja tekitavad täiskõhutunde.
Idud sobivad söömiseks toorelt kasutades lisandiks külmpressitud õli, samuti sobivad idandid vokkimiseks, pajaroogadesse, suppidesse ning salatitesse.  Suppidesse ja pajaroogadesse lisatakse idud viimasena, et vitamiinid kuumutamisega ei hävineks.

Seemnete ettevalmistamine idandamiseks.
Leotage loputatud seemneid 3-6 tundi soojas, keedetud vees. Seejärel asetage seemned ühtlaselt idandamisrestile. Lisage kuni võrgusilma tasemeni vett. Vahetage vett iga päev ja jälgige, et veetase oleks ühtlane.
Idusid saab kasvatada ka idandamisnõus: valage loputatud seemned puhtale idandamisalusele ja hoidke neid mõni tund vees. Seejärel tühjendage aluse all olev reservuaar ja loputage seemned, asetage idandamisnõu sooja, pimedasse kohta.
Loputage idandatavaid seemneid kaks korda päevas, keedetud ja jahutatud veega . Umbes 3-4 päeva pärast on idud söömiseks valmis.

ID-541

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet