Mahe GF sorgo valge kooritud 1kg

RH-453
Laos

Päritolumaa: Itaalia

Maaletooja: Rhumveld Baltic

Parim enne: 09.04.2023

4,70 €
Kogus

Sorgo on mõnusalt nätske tekstuuri ja õrna neutraalse maitsega. Sorgo on mitmekülgne teravili, millel on lai valik kasutusvõimalusi. Kuna sorgo kohandub hästi teiste maitsetega ja on loomulikult gluteenivaba, on sorgo eriti kasulik nisutoodete asendamisel paljudes retseptides.

Kuna sorgo on väga õhukese kestaga, süüakse seda tavaliselt tervena, mis tähendab, et saate kõik loodusliku täistera toitained. Sorgo on väärtuslik valgu-, kiudaine-, raua- ja magneesiumiallikas ning selle glükeemiline indeks on suhteliselt madal, mistõttu on see hea valik diabeetikutele.

Iidne teravilja, sorgo, arvatakse olevat pärit Põhja-Aafrikast enam kui 8000 aastat tagasi.

Küpsetamine: sorteerige ja loputage. Leotage üleöö, vahekorras 3 tassi vett iga 1 tassi teravilja kohta. Pärast leotamist lase vesi keema ja keeda mitu minutit. Alanda kuumust ja hauta umbes 45–60 minutit või kuni vesi on imendunud ja terad on pehmed.

Soovitused:
1. Sorgo tera sobib suurepäraselt kuskussi, bulguri ja odra asendajaks suppides ja lisandites.
2. Jahvatage sorgo käsiveski või köögikombaini abil vajaliku peeneks (keedetud teravilja puhul jämedalt jahvatatud, jahu jaoks peeneks). Jahu tuleks valmistada värskelt; kui seda mõne päeva jooksul ei kasutata, hoidke sügavkülmas.
3. Proovige sorgo tera poputada! Traditsioonilisest popkornist väiksem ja kergem popkorgil on sarnane maitse ja kerge krõmps.


RH-453

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 14 toodet