• Soodus!
  • -15%

Mahe chia seemned 1kg

RH-019
Laos

Päritolumaa: Mehhiko

Maaletooja: Rhumveld Baltic

Parim enne: 03.10.2025

9,80 €
8,33 €
Kogus

Chia ehk Õlisalvei seemned on üks võimsamaid supertoite maailmas.

Chia seemned on täis kiudaineid, mis aitavad vajadusel kaalu langetada, nad hoiavad kõhu täis ning aitavad kaasa seedimisele.

Chia seemne üks erakordne omadus on veel võime siduda vett, seda isegi kuni 12 korda seemne kaalust moodustavad kallerdiselaadse olluse. See võime kindlustab pikemaajalise varustatuse vedelikega.

Seega kui te lisate chia seemneid vedelikule, siis nad koheselt imavad endasse vedelikku ning hakkavad paisuma. See tähendab seda, et chia seemnetel on lahustuv kiud, mis aga on suurepärane, sest lahustuv kiud haarab endaga kehast kaasa üleliigse kolesterooli ning viib selle välja. Kuna kolesteroolitase organismis langeb, siis sellega seoses väheneb nii südamehaiguste kui ka insulti haigestumiste oht.

Vähendab veresuhkru kõikumist ja toetab hüpoklükeemia ja diabeedi seisundeid. Chia lahustuv kiudaine avaldab stabiliseerivat mõju veresuhkru tasemele, reguleerides keerukate süsivesikute seedumist ja kehapoolset omastamist. See loob püsiva, stabiilse veresuhkru taseme mis tähendab samuti püsivat, kõrget energiataset.

Omega 3 rasvhapped on asendamatud rasvhapped, mis vähendavad südamehaiguste riski ning triglütseriide veres ning suurendavad ajupotentsiaali. Omega 3 rasvhapped on olulised seetõttu, et meie keha vajab neid korralikult toimimiseks ning me ise ei suuda neid looduslikult toota. Paljud erinevad toidud pakuvad meile Omega 3 rasvhappeid, näiteks lõhe, samas chia seemnetes on Omega 3 rasvhappeid rohkem kui lõhes.

Kaks lusikatäit Chia seemneid sisaldavad Omega-3 rasvhappeid sama palju kui pool kilo rasvast kala.

Omega 3 rasvhapete puudus organismis on seotud depressiooni ning meeleolu kõikumistega … seega kui tunnete end madalseisus, sööge chia seemneid ja teie enesetunne peaks mõne aja möödudes paranema.

Chia seemnetes on 64 % omega-3 ja 19% omega-6 rasvhappeid. Võrdluseks, linaseemnetes on need arvud vastavalt 58 % ja 15 %. Kahtlemata on nii chia- kui ka linaseemned suurepärasd omega-3 allikad.

Lisaks on Omega 3 rasvhapped kasulikud inimestele, kellel on artriit, kuna neil on ka põletikuvastane toime.

Chia tasakaalustatud põhilised rasvad (Omega-3 and Omega-6) võivad märkimisväärselt aju võimet tõsta ja parandada tuju (põhilised rasvad on tuntud nende antidepressiivse toime tõttu). Põhilised rasvad muudavad raku membraanid palju painduvamaks ja võimaldavad palju efektiivsemat membraani toimet, kaasa arvatud paremat närviimpulsside ülekannet ja rakkudesse toitainete transportimist. Terve närvisüsteem toetab palju tõhusamat aju toimimist.

Tegelikult on chias olevad põhilised rasvad hästi tuntud ajutegevuse parandamisele kaasaaitamise poolest.

Chias on kõrgem mineraalainete sisaldus kui linaseemnetes - nad sisaldavad 631 milligrammi kaltsiumi ja 466 mg magneesiumi 100 grammi seemnete kohta (linaseemnetes on vastavalt 199 mg kaltsiumi ja 362 mg magneesiumi).

Kui süüa päevas üks supilusikatäis Chia seemneid, saab sellest 100 mg kaltsiumi ja 70 mg magneesiumi, mis on üsna arvestatav kogus.

Nii chia- kui ka linaseemnetes on palju kiudaineid ning kõrge valgusisaldus. Chia seemned sisaldavad 20 % valke, mis on paljude teraviljadega võrreldes palju kõrgem protsent. Näiteks riisis on ainult 7 % valke, kaerahelvestes aga 17 %.

Erinevalt tüüpilistest teraviljavalkudest, ei sisalda chia valk gluteeni. Seepärast on Chia ideaalseks toiduks neile, kel on ülitundlikkus gluteeni suhtes, süsivesikute talumatus, hypoglükeemia, tsöliaakia, Krohn’i haigus, või neile, kes tahavad vältida tavalisi gluteeni sisaldavaid teravilju,nagu mais, oder ja nisu. (Veelgi enam, lihtsad süsivesikud—kaasa arvatud kõrge gluteenisisaldusega toidud—seonduvad lihavuse ja kõrge veresuhkru ebastabiilsusega ja annavad üldiselt kehvapoolset toitainete tihedust). Chia on gluteenivaba, toitaineterikas alternatiiv teraviljavalkudele!

Nad on ka ideaalne kiudainete, antioksüdantide, valgu, vitamiinide ja mineraalide allikas. Näiteks sisaldavad nad 100g kohta rohkem ja kergemini omastatavat kaltsiumi kui piim, neis on kolm korda rohkem rauda kui spinatis ja 15 korda rohkem magneesiumi kui brokkolis.

Sellel tootel on Veterinaar- ja Toiduameti märgis: EE-ÖKO-03


Lisainfo (inglise keeles): http://en.wikipedia.org/wiki/Salvia_hispanica

RH-019

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet