Moringa

EC-2601
Laos

Päritolumaa: Eesti

Parim enne: 02.2025

Moringa superfood on erakordselt kõrge toiteväärtusega toidulisand, mis rikastab ainevahetussüsteemi vajalike toitainetega. Moringa oleifera toetab immuunsüsteemi vastupanuvõimet, aitab kaasa organismi puhastamisele ja aitab vähendada väsimust ning kurnatust.

22,36 €
Kogus

90 vegetaarset kapslit, 500 mg kapsel, neto 45g

Päevane annus sisaldab: moringa (moringa oleifera) 1000 mg

Toodet manustada 2 kapslit päevas koos toiduga.

Moringa superfood on erakordselt kõrge toiteväärtusega toidulisand, mis rikastab ainevahetussüsteemi vajalike toitainetega.

Moringa on:
Kõrge toiteväärtusega
Immuunsust toetav
Organismi puhastav

Moringa puu lehed sisaldavad 90 erinevat toitainet ja 46 erinevat antioksüdanti. Erakordselt kõrge toiteväärtusega Moringa stimuleerib kogu organismisüsteemi, tõstab energiataset ning vastupidavust välismõjutustele. Bioaktiivsete ühendite poolest rikas moringa aitab kaasa organismi ainevahetusprotsessile tõstes immuunsust ning väljutades organismist jääkaineid. Antioksüdandid katkestavad vabade radikaalide poolt alustatud ahelreaktsioone, mis pidurdavad liighappelise keskkonna tekkimist organismis.

Loe lähemalt, miks organism vajab toitaineid, mis Moringas ja paljudes teistes kasulikes taimedes sisalduvad.

SOOVID TERVENEDA? ALUSTA RAKUTASANDILT!

Raku supertoit – Moringa Oleifera ja Supergreen

Raku, kui elusorganismi, vajadused

Selleks, et rakk elada saaks, on tal vaja jooki, sööki, õhku ja liikumist. Joogiks puhas vesi, söögiks toitained nagu aminohapped ehk valgud sh ensüümid, polüküllastumatud rasvhapped, vitamiinid ja mineraalid, värske puhas hapnik e. õhk ja liikumine. Inimene on loodud dünaamiliseks olendiks ja vajab seetõttu kõige toimimiseks liikumist. Luu vajab kasvamiseks liikumist, liiges vajab liigesevõide tekkimiseks liikumist, adrenaliin vajab neerupealistes vabanemiseks liikumist, vereringlus ja ainevahetus vajavad oma toimimiseks liikumist.

Rakud on peamised elu „ehituskivid“. Kui rakud on terved, on terved ka koed ja organid ning meie süsteemid talitavad ilma häireteta ning inimene on terve. Igal rakul on oma funktsioon ja eluiga, vanad rakud lagunevad ja nende asemele tekivad uued. Nii uuenevad koed, organid ja ajapikku kogu organism. Tekib küsimus, kui kõik rakud pidevalt uuenevad, siis miks me üldse haigestume ja sureme? Probleem seisneb selles, et puudub raku jaoks sobilik keskkond. Puudulik rakutoitumine viib raku ehitusmaterjali puudumiseni. See teeb rakud ebatäiuslikuks, häirub nende töö, mille läbi omakorda haigestuvad organid ja organsüsteemid. Rakukahjustusest saavad alguse kõik organikahjustuse vormid.

Miks vajame supertoite?

Imetaimeks kutsutud Moringa lehepulber on äärmiselt kõrge toiteväärtusega taim, mida rakk saab kasutada enda kõige olulisemate funktsioonide täitmiseks – toiduks, paljunemiseks, enese ülesehituseks jne.

Näiteks:

Moringa 1 grammis taimepulbris on:
• 25x rohkem rauda kui spinatis
• 15x rohkem kaaliumit kui banaanis
• 4x rohkem valke kui munas
• 10x rohkem A-vitamiini kui porgandites
• 17x rohkem kaltsiumit kui piimas

Lisaks on Moringas:
• 92 toitainet
• 46 antioksüdanti
• 36 põletikuvastast ainet
• 18 amiinohapet, 9 olulist aminohapet

Antioksüdandid on ained, mis pidurdavad ja reguleerivad vabade radikaalide teket. Terves organismis valitseb antioksüdantide ja vabade radikaalide vahel tasakaal. Kuid kui vabade radikaalide tasakaal saab rikutud muutuvad need organismile ohtlikuks. Antioksüdantide ja põletikuvastaste ainete ülesandeks on katkestada vabade radikaalide poolt alustatud ahelreaktsioone, et takistada põletikuliste kollete ja haiguste tekkimisi. Seetõttu Moringas sisalduvat 46 antioksüdanti ja 36 põletikuvastast ainet on kingutus organismile, et pidurdada, ennetada ning isegi ravida mitmesuguseid haigusi. Tähtsamad antioksüdandid on vitamiinid C, A, E, karotenoidid, flavonoidid, ubikinoonid (Q10), seleen, mangaan ja tsink. Antioksüdandid on vajalikud selleks, et kiirendada kahjustatud rakkude ja kudede taastumist ja tervenemist.

Vaba radikaal on aga molekul või selle osa, millel on vähemalt üks paardumata elektron. Paardumata elektron teeb osakese väga aktiivseks, mis püüab endale paarilise tõmmata ükskõik milliselt läheduses olevalt biomolekulilt, millega põhjustab kehas ahelreaktsioone ehk rakukahjustusi. Kui radikaalide küllus püsib kontrollimatult kaua, viib see valkude, nukleiinhapete, lipiidide, süsivesikute oksükahjustustele, mis tähendab, et need molekulid ei täida enam oma rolli organismis ja tulemuseks on kudede kahjustused ja haiguste tekked.

Vabad radikaalid tekivad rakus:
• kiirgusenergia neeldumisel (UV-kiirgus, röntgenikiirgus);
• kehasisestes metaboolsetes e. ainevahetuslikes oksüdatsiooniprotsessides;
• kemikaalide ja ravimite ainevahetuses.

Vabad radikaalid kahjustavad lipiide, mille tulemusel muutub rakumembraani, mitokondrite ja endoplasmaatilise retiikulumi membraanide struktuur, kaob membraanide võime reguleerida transmembraanseid ioongradiente. Kahjustuvad ka tsütoskleleti valkude struktuur, häiruvad geneetiline süsteem ja ensüümide struktuur.

Antioksüdantide toimel:

• väheneb südamehaiguste ja insuldirisk;
• pidurduvad vananemisprotsessid;
• alaneb kolesteroolitase;
• väheneb ateroskleroosirisk;
• väheneb kasvajate tekkevõimalus;
• aeglustub Alzheimer’i tõbi;
• vähenevad sigaretisuitsust tekkivad kahjustused, jne.

Miks inimene ei saa enam tavatoidust kätte talle kõiki vajalikke toitaineid?

Põhjus peitub selles, et toidud on liigselt töödeldud ja rafineeritud. Kõik kasulik on toidusaadustest kas väljavõetud nt I sordi valgejahu puhul või kõrges kuumuses toiteväärtuse minetanud. Samuti on taimed kasvatatud väetiste ja pestitsiidide toel, kus on rohkem sees mürkaineid kui kasulikke toitaineid. Pinnase väljakurnamine põhjustab mineraalide puudust taimes ja seeläbi organismis. Lisaks on tänapäeva inimeste organismid juba nii nõrgaks jäänud, et organism ei jõuagi enam toitaineid toidust imendada. Seetõttu on toidulisandite, kui elusa rakutoidu tarbimine pea vältimatu. Bioloogiliselt aktiivsete toidulisandite tarvitamine on reaalne võimalus koheselt toitainete puudust likvideerida ja vähendada võimalust haigestuda erinevatesse haigustesse.


EC-2601

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet