Mahe kookosõli Virgin 400ml

EN-281
Laos

Päritolumaa: Filipiinid

Parim enne: 07.10.25

8,03 €
Kogus

Mis asi on kookosõli ja miks seda peaks igapäevaselt kasutama?
Kookosõli on taimne õli, mida pressitakse kookospähkli viljalihast. Et kindel olla, kas tegemist on õige asjaga, on heaks orientiiriks sõna „külmpressitud“ või „virgin e. neitsikookosõli“. Külmpressitud kookosõlile on omane valge klaasjas struktuur, meeldivalt magus kookosaroom ja suussulav tekstuur.

Tihti tekitab inimeses segadust,mis vahe on kookosrasval ja kookosõlil.Rasvaks nimetatakseküllastunud oleks õigem öelda rasvhapete kooslust,seega „kookosrasv“, kuid kuna kookosõli on 26C juures vedelas olekus, kasutatakse terminit“ kookosõli“

Hüdrogeenitud rasv ei ole kasulik.

Küllastumata rasvhapete kõrval on kehal vaja ka küllastunud rasvhappeid. Kookosõli sisaldab küllastatud rasvhappeid 92%, sealjuures kaks kolmandikku on keskmise ahelpikkusega rasvhapped, Külmpressitud kookosõli rasvhappelises koostises peitubki tema kaalu langetava toime saladus. Kookosõli annab energiat, kiirendab ainevahetust, tõstab immuunsust ning aitab alandada halva kolesterooli taset mida kehal on kergem omastada.

Kookosõli on taimse päritoluga õli, mis ei sisalda üldse kolesterooli ega tõsta ka halva kolesterooli sisaldust. Ühe kaaluühiku kohta sisaldab ta vähem puhast rasva ja kaloreid kui ükski teine toidurasv. Üks gramm kookosõli sisaldab vaid 6,8 kcal,muud õlid keskmiselt 9 kcal.

Kookosõli sisaldab ka lauriinhapet, mis annab kookosõlile emapiimale sarnase immuunsust tõstva toime.Sarnane toime on veel lehma- ja kitsepiimal. Lauriinhape muutub organismis monolauriiniks.Sellel rasvhappel on väga tugev mikroobide- ning seenevastane toime.Kookosõlis sisalduv kaprüülhapet kasutatakse seenhaiguste poolt tekitatud põletikuvastaseks raviks. Nii lauriinhapet kui kaprüülhapet, mis mõlemad töötavad nii viiruste, seente kui ka mikroobide vastu. Samas jätavad nad sõbralikud ja head bakterid ellu. Lisaks tapavad nad ära ülearuse pärmseene kasvu sinu organismis.

Samuti kookosõlis sisalduv monoküllastumata oleiinhape teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliivõli.

Kookosõli toetab kõhunäärme tegevust, parendab veresuhkru kasutamist organismi poolt ja tõhustab kaaliumi ja magneesiumi ning rasvas lahustuvate vitamiinide imendumist verre. Kookosõli on ainus õli, mis aktiveerib kilpnäärme tööd.

Organismis kiiresti põledes stimuleerib ta türeoidhormooni tootmist ja sellest tulenevalt tõhustab ainevahetust.

Lisa kookosõli smuutidele,see liidab maitsed harmooniliseks tervikuks ja aitab kasulikel toiduainetel paremini imenduda.

EN-281

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 14 toodet