• Soodus!
  • -35%

Mahe kakaopulber 500g

EN-848
Laos

Päritolumaa: Aafrika

Kakaovõid:   10-12%

Parim enne:  20.01.2024

11,90 €
7,73 €
Kogus


Koostis: 100% orgaaniline toor kakaopulber


Toote toiteväärtus 100 grammis:
Energiaväärtus 1449 kJ / 346 kcal
Valku 25g
Süsivesikud 14g
sh.suhkrut 0g
Rasva 11g
Küllastunud rasva 6,5g
Kiudaineid 46g
Soola 0,3g
Toor kakaopulber on üks parimaid looduslikke supertoite oma mineraalainete ja vitamiinide sisalduse poolest. Aga ettevaatust, väga palju häid omadusi kaob kakaost kuumutamisel, rafineerimisel ja töötlemisel. Väga paljudele on puhas looduslik toorkakao tundmatu. Poes müüdavad tavalised kakaopulbrid on kuumutatud ehk nende toiteväärtus on pea olematu.
Oma keemilise koostise poolest on see kõige kompleksem supertoit sisaldades üle 300 identifitseeritud keemilise ühendi ja 1200 maitse koostisosa.
Vitamiinidest sisaldab toorkakao A, B1, B2, B3, C ja E-vitamiini.
Samuti on toorkakaooad number üks magneesiumiallikas maailmas. Magneesium toetab südant, aitab kaasa ajutegevusele ja seedimisele, lõdvestab lihaseid ja aitab vältida lihaskrampe, tugevdab luid, suurendab painduvust ning aluselisust. Kui kehal on piisavalt magneesiumi paraneb keha verevarustus ja sellega koos ka hapnikutasakaal ning toitainete kättesaadavus kogu kehas paraneb.
Magneesiumipuudulikkust on seostatud ka südamehaigustega.
Kakao sisaldab 314% päevasest rauavajadusest 28 grammis (U.S. RDA kohaselt) . Raud on osa hapnikukandjast hemoglobiinis, mis hoiab meie verd tervena ja kaitseb verevaeguse eest.
Kroom aitab tasakaalustada veresuhkru taset. Kakao sisaldab piisavalt kroomi, et katta selle igapäevast vajadust.
Kakao on rikas ka muude mineraalainete poolest ning looduslik allikas kaltsiumile, kaaliumile, tsingile, vasele ja väävlile. Lisaks sisaldab kakao palju kiudaineid ja vitamiini C. Toorkakaol on omadus vähendada söögiisu aidates seeläbi kaasa kaalu alandamisele, suurendada tähelepanu ja keskendumisvõimet. Ei sisalda gluteeni ja laktoosi.
Kokkuvõttes:
  • Toor-kakao sisaldab üle 1200 aktiivse aineosa ja 300 keemilise ühendi, mis on kõik erinaval moel kasulikud meie organismile.
  • Külmpressitud kakaopulber sisaldab rohkelt looduslikke ensüüme ning antioksüdante, mida tavaline kakaopulber ei sisalda
  • Lisaks sisaldab see kakao maailma toiduainetest kõige suuremas koguses mangeesiumi ja samuti rohkelt rauda, vaske, kaltsiumi, tsinki ja kroomi.
  • Toorkakao on hea kiudainete allikas ja sisaldab palju E- ja C-vitamiini.
  • Toorkakaos on säilinud ka heaolu tunnet tekitavad keemilised ühendid anandamiidid ja fenüületülamiin.
  • Toorkakaos sisalduvad keemilised ained soodustavad ka serotoniini tootmist organismis.
  • Serotoniin on tuntud kui õnnehormoon, mis tekitab hea meeleolu, reguleerib und ja isu.
EN-848

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet