Mahe kassia kaneelipulber 100g
EN-KANPäritolumaa: Indi6
Parim enne: 30.06.2025
Tootja: Tsehhi
Raviomadustelt on kaneel, sarnaselt ingverile, ergutavate ja soojendavate omadustega. Traditsiooniliselt on seda kasutatud seedehäirete puhul, nt iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, aga ka lihasvalude ja gripitaoliste viirushaiguste muude sümptomite leevendamiseks. Soojendava toime tõttu kutsub kaneel esile higistamist, mistõttu võib teda kasutada ka palaviku alandamiseks. Samuti kasutatakse kaneeli toidumürgituse korral, suu loputamiseks igemepõletiku ja ebameeldiva hingeõhu vastu.
Kaneel koos meega peletab põletiku ja liigsed kilod
Rahvameditsiinis on juba ammu kasutatud kaneeliga segatud mett kurguvalu ja infektsioonide raviks. Vähesed on aga kursis sellega, et kaneeli põletikuvastane toime on ka teaduslikult hästi tõestatud ja see sobib paljude bakterite, viiruste ja seente vastu võitlemiseks. Patogeenid, mis ei armasta kaneeli, on näiteks pärmseen (candida), E. coli, gripiviirus H1N1, peatäid, HIV, klebsiella (kopsupõletiku ja kuseteede põletiku põhjustaja) ja stafülokokk.
Kaneel on kogu maailmas laialdaselt juba aastatuhandeid kasutust leidnud armastatud vürts ja maitseaine, mida saadakse teatud kaneelipuu liikide kuivatatud sisekoorest. Vürtsina kasutatakse peamiselt nelja kaneelipuu liigi koort, millest tuntumad on kahvatupruuni värvi väga hea, aromaatne ja magusa maitsega Ceyloni kaneel ja tumepruun, tugevama ning mõrkjama lõhna ja maitsega Cassia.
Raviomadustelt on kaneel, sarnaselt ingverile, ergutavate ja soojendavate omadustega. Traditsiooniliselt on seda kasutatud seedehäirete puhul, nt iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, aga ka lihasvalude ja gripitaoliste viirushaiguste muude sümptomite leevendamiseks. Soojendava toime tõttu kutsub kaneel esile higistamist, mistõttu võib teda kasutada ka palaviku alandamiseks. Samuti kasutatakse kaneeli kergema toidumürgituse korral, suu loputamiseks igemepõletiku ja ebameeldiva hingeõhu vastu.
Kaneel koos meega peletab põletiku ja liigsed kilod
Rahvameditsiinis on juba ammu kasutatud kaneeliga segatud mett kurguvalu ja infektsioonide raviks. Vähesed on aga kursis sellega, et kaneeli põletikuvastane toime on ka teaduslikult hästi tõestatud ja see sobib paljude bakterite, viiruste ja seente vastu võitlemiseks. Tuntumad patogeenid, mis ei armasta kaneeli, on näiteks pärmseen (candida), E. coli, gripiviirus H1N1, peatäid, HIV, klebsiella (kopsupõletiku ja kuseteede põletiku põhjustaja) ja stafülokokk.
Lisaks aitab mee ja kaneeli segu alandada liigset kehakaalu, aidates vältida rasvade kogunemist probleemsetele kehapiirkondadele. Meesegu kaneeliga aitab puhastada seedetrakti ja vabaneda kahjulikest bakteridest ning parasiitidest, mis mõjuvad halvasti seedimisele, samuti alandada veresuhkrut ning kolesterooli, mis põhjustavad rasvumist ning ülekaalu. Segu vähendab söögiisu ning tekitab stabiilse täiskõhutunde. Regulaarsel tarbimisel aitab mee ja kaneeli segu kaotada 1-3 kg, kiirendades ainevahetust ning vabastades keha mürkidest. Segu hakkab tulemusi andma juba kolme-nelja päeva jooksul ning kasutada võib regulaarselt või senikaua kuni kaal pidama jääb.
Segu valmistamine: segada 1 spl orgaanilist kaneeli kuuma veega. Lase jahtuda kaane all, kuni vesi muutub leigeks. 20-30 minuti pärast lisada juurde 1 tl mett. Sega kuni kogu mass muutub ühtlaseks ning joo pool klaasi. Soovitatav on tarbida pool klaasi hommikul ja õhtul tühja kõhu peale.