Tai basiiliku Siam Queen seemned idandamiseks 1g

ID-175
Laos

Päritolumaa: Poola

Parim enne: 12.2025

Originaalse maheda aniisi lõhnaga üheaastane maitsetaim. Sort on väga dekoratiivne ja kasvab keskmiselt 30-40cm kõrguseks. Väga levinud maitsetaim aasia köögis.

1,50 €
Kogus

Täpsem kirjeldus

Kasvatamine: Basiilik on väga soojust armastav taim, juba nullkraadine temperatuur hukutab taime. Arvesta sellega kui hakkad basiilikut välja istutama. Seemnete idanemiseks peab temperatuur olema soovitavalt kõrgem kui 20 kraadi C. Seemet ära kata mullaga, sest basiilik on valgusidaneja, vaid kata külvinõu klaasi või kilega. Tee korduskülve, siis saad saaki pikema aja jooksul.

 

Kasutamine: Värskeid või kuivatatud noori lehti kasutatakse salatites, suurepäraselt sobivad nuudlite ja riisiga. Levinud maitsetaim aasia köögis.

Seemnete ettevalmistamine idandamiseks.
Leotage loputatud seemneid 3-6 tundi soojas, keedetud vees. Seejärel asetage seemned ühtlaselt idandamisrestile. Lisage kuni võrgusilma tasemeni vett. Vahetage vett iga päev ja jälgige, et veetase oleks ühtlane.
Idusid saab kasvatada ka idandamisnõus: valage loputatud seemned puhtale idandamisalusele ja hoidke neid mõni tund vees. Seejärel tühjendage aluse all olev reservuaar ja loputage seemned, asetage idandamisnõu sooja, pimedasse kohta.
Loputage idandatavaid seemneid kaks korda päevas, keedetud ja jahutatud veega . Umbes 3-4 päeva pärast on idud söömiseks valmis.

Rohkem informatsiooni

Üheaastane taim, kõrgus 30-40 cm, aromaatsete, dekoratiivsete tipulehtede ja lillade õisikutega. Õitsemise periood on juulist septembrini, mil korjatakse võrsete tipud. Kasvatatud ravimtaimena, maitseainena, aga ka dekoratiivselt lillepeenardes, kastides ja anumates. Värskeid lehti võib lisada marineeritud kurkidele ning kuivatatud lehti kodujuustule, salatitele, kastmetele, vormiroogadele, röstitud lihale ja kalale. Tugeva aroomi tõttu kasutada vaid väikestes kogustes. Lehtede tõmmise joomine rahustab köha, soovitatakse ka kuseteede põletiku korral. Külvake seemned aprilli alguses kuni juunini kastidesse, alustele või maist juulini otse püsivasse kasvukohta. Temperatuuril 20-25 * C toimub tärkamine 8-14 päeva pärast. Püsivalt tuleks istutada maist juulini 20 x 30 cm kaugusele.Nõuab hästi kuivendatud viljakat mulda, mis on umbrohuvaba ning päikesepaistelistes ja tuule eest kaitstud kohtades.

ID-175

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet