Assai (acai) pulber 100g

IN-101
Laos

Ekstrakt 4:1

Parim enne:  4.12.2024

Päritolumaa: Hiina

Assai on kaalulangetust soodustav toidulisand

8,03 €
Kogus

Toiteväärtus 100 g tootes

Energia väärtus 1471 kJ / 348 kcal

Rasv 0,3 g,

millest küllastunud rasvhapped 0,1 g

Süsivesikud 43 g,

sealhulga suhkrud 12 g

kiudaine 51 g

Valk 0,7 g

Sool 0,6 g

Koostisained: acai marja ekstrakt 80%, maltodekstriin 20%.

Assai on euterpepalmi (eriti salat-euterpepalmi) vili.

Acai marjad on ainulaadsed puuviljad, mis kasvavad ainult Amazonase vihmametsas. Ideaalne füüsiliselt aktiivsetele inimestele, kellele meeldib tervislik eluviis. Antud pulber on valmistatud 4 kg marjadest, millest tehti 1 kg ekstrakti.

Väike ümar mustjaslilla luuvili, mille ümbermõõt on umbes 25 mm, sarnaneb väliselt viinamarjaga, kuid on väiksem ja vähema viljalihaga. Vili kasvab 500–900-marjalistes kobarates. Igal aastal annab palm kaks saaki. Viljal on üks suur 7–10-millimeetrise läbimõõduga seeme. Küpse vilja kest on sügavlilla. Viljaliha on õhuke, umbes 1 mm paksune. See ümbritseb kogukat seemnekesta, milles on seeme, tilluke embrüo ja külluslikult endospermi ehk seemne toitainekudet. Seeme moodustab viljast ligikaudu 80%.

Väidetavad assai tervistavad omadused

Assaile omistatakse mitut tervistavat omadust. Näiteks väidetakse, et

Kõige parem viis assai antioksüdantväärtuse maksimaalseks omastamiseks on süüa neid marju värskelt nende looduslikus kasvukohas või juua nendest valmistatud mahla, mis on äsja värsketest marjadest tehtud. Kui tarbida assaimarju vedela ekstraktina, on marjades sisalduvad toitained väga kontsentreeritud. Elades kliimas, kus salat-euterpepalmid ei kasva, on see ainus võimalus manustada marju värskelt ja kontsentreeritult.

Assai kui kaalulangetust soodustav toidulisand

Viimasel ajal on assaimarju turustatud kaalulangetust soodustava toidulisandina. Ettevõtted müüvad assaimarju tablettide, mahla, smuutide, jogurtite ja joogipulbrite kujul ning tervikviljana, olenevalt turustusriigi kaugusest värskelt või külmutatuna.

Kui assai osaleb kehakaalu langetamises, siis saab seda seletada ainevahetuse kiirenemisega, mida selle marja tarbimine esile kutsub. Seda põhjustab assais sisalduv antioksüdantide (ainete, mis ennetavad oksüdatiivset stressi ja rakkude kahjustumist) hulk, mis kiirendab rasvade lõhustumist, annab juurde energiat ja aitab võidelda väsimusega. Koosmõjus kiirendavad need toimed kaalulangetust, omamata samas kõrvalmõjusid, mida omistatakse tihti sünteetilistele kemikaalidele. Mitmed uurimused viitavad, et eduka kaalulangetuse võti on rohkelt antioksüdante sisaldava toidu söömises.

Assai vähendab küll isu ja kiirendab seedimist, aidates niiviisi kaloreid põletada, kuid nagu muudegi kaalulangetusdieetide puhul, sõltub tulemus sellest, kui palju inimene ise vaeva näeb. Kaal ei alane, kui toidulisandi tarvitamisega paralleelselt ei vähendata igapäevasest toidust saadavat kalorikogust ega suurendata füüsilist aktiivsust. Samuti pole mitte kõik assaitooted kontsentreeritud ja puhtad. Osa assaitoidulisandeid on madala kvaliteediga, sest nende turustajad üritavad lõigata tulu kõige pealt, millega saab seostada nimetust "assai".

Teisalt leidub ka assai kui kaalulangetusvahendi tõhususes kahtlejaid. USA mittetulundusorganisatsioon Quackwatch, mis on keskendunud tervisetoodetega seotud pettuste väljaselgitamisele, väidab, et assaimahlas sisaldub antioksüdante vaid keskmises koguses – vähem kui viinamarjasegumahlas, mustikamahlas või tumeda kirsi mahlas, kuid rohkem kui jõhvika-, apelsini- ja õunamahlas.

org/wiki/Assai_(vili)

IN-101

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet