B-vitamiinide kompleks 150kps

BOR-902
Laos

Päritolumaa: Saksamaa

Parim enne: 25.07.2025

.

B-vitamiinide puuduse peamiseks põhjuseks on üha suurenev töödeldud toitude tarbimine. B-vitamiinide nappus võib tekkida ka vanemas eas, kui organism ei omasta neid enam nii hästi nagu varem. B-vitamiine viivad organismist välja koolajoogid ja antibiootikumid.

14,74 €
Kogus

B-vitamiine ei tasu karta, sest need on vesilahustuvad ja kõik ülearune läheb organismist välja.

B-vitamiinide tähtsamad omadused:

B1-vitamiin (tiamiin) aitab glükoosi energiaks muundada ning toetab närvirakkude funktsioneerimist. Puuduse peamiseks sümptomiks on väsimus. Lisaks toetab südant ja veresoonkonda ning seedetrakti tegevust.

B2-vitamiin (riboflamiin) on vajalik nägemisele, küünte, naha ja limaskestade terviseks. Samuti juuste normaalseks kasvuks. Ka punaseid vereliblesid ja rauaainevahetust reguleeriva vitamiini funktsioon on just B2-l.

B3-vitamiin (niatsiin) on oluline süsivesikutest energia vabastamiseks. Puuduse sümptomiteks on unetus, depressioon, ärevus, lihasnõrkus. B3 vitamiin osaleb energia ja hormoonide tootmisel.

B5-vitamiin (pantoteenhape) toetab mälu, B5-vitamiinil on tähtis roll rasvadest ja süsivesikutest energia tootmisel. B5-vitamiin toetab närvisüsteemi tervist ning aitab kaasa mälule ja õppimisvõimele. Vähendab kurnatust ja väsimust.

B6-vitamiini (püridoksiin) puudus takistab kehas õnnehormoonina tuntud serontoniini tootmist, võtmeroll hormoonide tasakaalu ja immuunfunktsiooni säilitamisel.

B-9 vitamiin (foolhape), ka B-10 ja B-11 vitamiin - Kui inimesel on foolhappest puudus, on mäluhäired kerged tulema, seega lastele, õppuritele ja aktiivselt ajutööd tegevatele inimestele äärmiselt tähtis element!

B-12 vitamiin (kobalamiin) - aminohapete normaalseks ainevahetuseks, erinevate aneemiate ennetamiseks (nt erütrotsüütide valmimise protsessiks koos folaatidega), närvikoe normaalseks arenemiseks.

Soovitatav kogus 1 kapsel päevas veega.

BOR-902

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet