Foolhape 250kps, Swanson

BOR-377/035
Laos

Foolhape (B-9 vitamiin)

N250 kapslit

Vajalik peale rasedate ka kõigile teistele.

Parim enne: 06.2024

16,27 €
Kogus

Ilmselt on enamusele teada, et foolhape ehk B-9 vitamiin on tähtis rasedatele naistele, aga sellega foolhappe kasulikud omadused ei piirne.

Foolhappest räägitakse enamasti seoses sünnidefektide ennetamise ja raseduse normaalse kulgemisega, kuid selle vitamiini mõju ja vajadus on oluliselt laiem. Peale loote normaalse arengu on see mikrotoitaine vajalik ka paljuks muuks: valkude, rasvade ning süsivesikute ainevahetuseks; närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks; DNA ja RNA sünteesiks, mis on oluline kasvuprotsessis ja organismi rakkude taastootmiseks; punaste ja valgete vereliblede moodustamiseks; vere kolesteroolisisalduse vähendamiseks ja maksa töö tõhustamiseks ning aju õigeks funktsioneerimiseks, mis on tähtis nii vaimse kui ka emotsionaalse tervise jaoks. Samuti on leitud uuringutes foolhappe head mõju eaga seotud kollatähni kärbumise vastu.

Foolhape kuulub vesilahustuvate vitamiinide hulka ja need on mikrokogustes igapäevaselt vajalikud pea kõikide füsioloogiliste protsesside toimimiseks. Foolhappe ja selle ühendite täielik puudumine (ka bioaktiivsuse minetanuna) toidus või kestev defitsiit võib organismile ohtlik olla, põhjustades mitmeid haiguslikke seisundeid.

Parimateks foolhape allikateks on Rooma salat, spinat, spargel, naerilehed, lehtsinep, vasikamaks, petersell, lehtkapsas, brokoli, lillkapsas, peet ja läätsed. Samuti peetakse headeks folaadi allikateks suvikõrvitsat, erinevaid ube, papaiat, maasikaid, merevetikaid, paprikat, Brüsseli kapsast, porrulauku, fenkolit, tomateid ja rohelisi herneid. Kui olete nende toiduainete suur sõber, saate ilmselt toidust vajaliku vitamiinikoguse kätte, aga arvestada tasuks sellega, et neid tuleks süüa vaid mahetoodetena või siis vanaema kasvatatud sünteetiliste väetistevabalt.

Lihtne võimalus on tarbida foolhapet toidulisandina. Meie pakutav foolhape on taimne ja soovitatav kogus on 1 kuni 2 tabletti päevas koos söögiga, seega jätkub seda päris kauaks. 1 tablett sisaldab 400 mcg. foolhapet.

Meie pakutavad foolhappe tabletid on valmistatud USA loodustoodete firmas Puritan's Pride ja ei sisalda mingeid kunstlikke värvi- lõhna ega magusaineid. Tabletid on laktoosi- ja gluteenivabad.

Foolhappe tähtsamatest omadustest lähemalt saad lugeda SIIT

BOR-377/035

Konkreetsed viited

Samas kategoorias on veel 16 toodet